-
20.07.2016 Konfigurowalne systemy sterowania PNOZmulti
Wiele funkcji, jedno rozwiązanie – konfigurowalne systemy sterowania wypełniają lukę pomiędzy klasycznymi przekaźnikami bezpieczeństwa a programowalnymi systemami sterowania. Konfigurowalne systemy sterowania PNOZmulti wykorzystywane są głównie do wdrażania licznych funkcji bezpieczeństwa. Mają one wystarczającą moc aby w pełni sterować małymi maszynami. Konstruktorzy maszyn i operatorzy instalacji mogą polegać na zawsze dostępnych produktach wysokiej jakości. W rezultacie nie potrzebują oni dodatkowego systemu sterowania i mogą poczynić oszczędności na wielu polach: od miejsca w szafie sterowniczej i kosztów sprzętu po koszty zaopatrzenia i utrzymywania części zamiennych.
-
01.07.2016 Wycofanie ze sprzedaży zestawu startowego ze sterownikiem CPU 1511-1 PN
Z dniem 31 września 2016 ze sprzedaży wycofany zostanie zestaw startowy z jednostką CPU 1511-1 PN oraz modułami wejść i wyjść 16 x 24VDC.
-
01.07.2016 Promocja na czujniki ciśnienia PAC50
Przy zakupie trzech sztuk dowolnie wybranych czujników ciśnienia PAC50, czwartą sztukę można otrzymać za 1 złoty netto.
-
24.06.2016 Sterowniki SMATIC S7-1200
Dzięki wbudowanym funkcjom technologicznym, modułom wejść i wyjść oraz małym wymiarom SIMATIC S7-1200 to idealny sterownik PLC zarówno do prostych, jak i bardziej zaawansowanych zastosowań. Rozbudowane moduły komunikacyjne SIMATIC S7-1200 umożliwiają zdalny dostęp do instalacji, a sprawdzone protokoły zapewniają bezpieczeństwo połączenia i danych.
-
22.06.2016 Łopatkowy sygnalizator przepływu PSE i PSR
Łopatkowy sygnalizator przepływu firmy KOBOLD typu PSE lub PSR jest prostym, tanim i niezawodnym urządzeniem przeznaczonym do monitorowania przepływu cieczy. Przepływająca ciecz wychyla sprężystą łopatkę i przymocowany do niej magnes trwały. Pole magnetyczne pochodzące od magnesu powoduje przełączenie styków kontaktronu zamontowanego w korpusie sygnalizatora.
-
21.06.2016 Przekaźniki bezpieczeństwa PNOZ X
Przekaźniki bezpieczeństwa PNOZ X sprawdziły się dzięki ich niezawodności i trwałości. Znajdują one szerokie zastosowanie w różnorodnych aplikacjach związanych z bezpieczeństwem. Na każdą funkcję bezpieczeństwa należy zastosować jeden moduł PNOZ X. Bazę techniczną stanowią bezpotencjałowe, elektromechaniczne styki, wykonane w technice dwuprzekaźnikowej. Wielkości konstrukcyjne obejmują wersje od 22,5 do 90 mm, liczba styków wynosi od dwóch do sześciu.
-
16.06.2016 Programowalny enkoder inkrementalny DFS60B
Enkoder programowalny stał się już standardem w ramach funkcjonowania działów utrzymania ruchu w zakładach przemysłowych. Pozwala na minimalizacje skutków awarii czy przestojów maszyn, umożliwia szybkie zastąpienie każdego uszkodzonego enkodera, eliminuje konieczność trzymania „na zapas” kilku enkoderów o różnej ilości impulsów na obrót i o różnych interfejsach wyjściowych.
-
15.06.2016 Kurtyny bezpieczeństwa deTec4 Core
Optoelektroniczne kurtyny bezpieczeństwa deTec4 Core wyróżniają się innowacyjnym systemem mocowań, brakiem strefy martwej i bardzo dużą wysokością pola ochronnego. Nakłady podczas uruchomienia i konserwacji są minimalne. Półokrągły kształt tylnej strony obudowy umożliwia umieszczenie mocowań w dowolnym jej punkcie. Uchwyt FlexFix oferuje możliwość łatwego ustawienia w zakresie +/–15°. Wbudowane wskaźniki LED, funkcje diagnostyczne i zautomatyzowane wymierzanie szerokości pola ochronnego pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze już na etapie uruchomienia. Stopień ochrony IP 65 oraz IP 67 sprawia, że deTec4 Core nadaje się również do zastosowań w trudnych warunkach. Przy temperaturze otoczenia podczas pracy od –30 °C do +55 °C ta optoelektroniczna kurtyna bezpieczeństwa nadaje się również do użytku w chłodniach. Kurtyna deTec4 Core oferuje niezawodną ochronę rąk i palców aż do najwyższego poziomu bezpieczeństwa PL e. Dostępne wysokości pola ochronnego sięgają od 300 mm do 2100 mm.
-
10.06.2016 Enkoder inkrementalny DBS60 Core
DBS60 Core to wytrzymały enkoder inkrementalny o średnicy 58 mm i niewielkiej głębokości konstrukcyjnej. Oferuje szeroki wybór złączy mechanicznych i elektrycznych. Wykonania z wałkiem pełnym są dostępne z kołnierzem zaciskowym i serwokołnierzem. Wykonanie z wałkiem drążonym jest dostępne w wersji z wałkiem nasadzanym i przetykanym i może być łączone z wałkami do 5/8″ (15,875 mm). W przypadku wałków drążonych ciekawą cechą jest opcjonalne izolowanie wałka oraz zaciskanie wałka po stronie tylnej.